SHUTTERSTOCK İÇİN ÇİZMEK

Uzun zamandır ara verdiğim vektörel çizimlere yeniden başladım, bilginize.
Bir dostumun talebi üzerine yine bilgisayarın başına geçerek, oluşturmaya başladığım vektörel çizimlerden, daha önce hiç bu kadar zevk almamıştım. Şimdi, eskiye göre bir farkla, çizdiklerimi Shutterstock‘da da paylaşmaya başladım. İlk gönderdiğim çalışmaları hemen kabul etmediler. Yaptığım hatalar çok basit şeylerdi. Örneğin bir görselin ismi “Trilye” idi. Bu ismin ingilizce olmadığını belirterek başvurumu reddetmişlerdi. Özel isim olduğunu, değiştirilemeyeceğini izah ederek ısrar ettim. Şimdi incelemesi henüz bitmeyen bu görseli mutlaka bir gün onaylayacaklar ve sizlerle paylaşacağım. Trilye’deki tarihi ahşap evler çok hoşuma gitmişti. Hemen her sene gittiğim bu güzel kasabada fotograf çekiyordum. Bunları kasaba tanıtımında kullanılabileceği düşüncesi ile belli binaları örnekleme yaparak çalışmaya başladım. Trilye evleri ile ilgili bazı illüstrasyonlarımı Görsel Çalışmalar başlığı altında yer alan İllüstrasyonlar kısmında bulabilirsiniz.
Ancak burada sözünü ettiğim çalışma daha çok vektörel. Henüz Shutterstock da yayına girmediği için burada paylaşamıyorum. Ama yayınlanır yayınlanmaz, hemen bu sayfaya da görseli aktaracağım.
Burada yayınlanmış başka bir çalışmamı paylaşmak istedim. Dervish isimli bu eser, 20×20 cm ebatlarında bir seramik karo üzerine işlenmek üzere hazırlanmış olup,
SHUTTERSTOCK sayfasında 2512 px x 2512 px  |  21,3 cm x 21,3 cm @ 300 dpi JPEG veya Vektör olarak indirin, Çözünürlük kaybı yaşamadan her boyuta ölçeklendirebilirsiniz. Siyah zemin üzerinde, gold kontürlü figürler beyaz ağırlıklı, ten rengi ile açık kahve tonlarda hazırladığım bu panonun çerçevesinde de yine ayni figürlerin minyatürlerinden oluşan bir çerçeve yer alıyor. Bu tabloyu toplam 4 günde tamamladım.
Mevlana serisinde daha şirin yeni çizimlere başladım. Bu defa bir kolleksiyon halinde sunacağım seri panolar Ocak 2018 sonuna doğru tamamlanmış olacak sanırım. Tamamen grafik unsurların vektörel çizim ile yapılmış olması, kullanım boyutlarında herhangi bir kısıtlama olmaksızın çalışma imkanı tanıyor.
Tüm bu çalışmalarımı, menüde Görsel Çalışmalar başlığı altında yer alan İllüstrasyonlar ve Vektörler kısmında bulabilirsiniz.

Yorumlar