BU YAŞTA EĞİTİM ALMAK

Zor bir şey değil öğrenmek....
Yeter ki içimizde onu hissedelim ve öğrenmeyi gerçekten isteyelim.  Merak ettiklerimiz, ihtiyaç duyduklarımız, mecbur olduklarımız, işimize yarayacaklar, gerekli olanlar.. Öğrenmemiz gereken o kadar çok konu var ki... Siz yeter ki bahane üretmeden ayıracak zaman bulun,..
Yaklaşık 1,5 sene önce işimden fiilen de emekli olarak, biraz toprak, bazen de hobilerim ile uğraşmaya karar verdim. Şimdi evde biraz çizim yapıyor, ihtisas konularımdaki gelişmeleri merak edip, açılan uzaktan eğitim kurslarını ve sertifika programlarını takip ediyorum.
Bu yaştan sonra sertifika almak, ne işime yarayacak demeden dersleri takip ediyorum. Önce Google'ın Dijital Pazarlama Temel Eğitimi ile işe başladım. Güzel bir altyapı hazırlamışlar ve her şeyi tek tek açıklamışlar. Dersleri 22 ayrı konuda ve toplam 89 derste, her ders sonunda sınav olarak ilerliyorsunuz. Bende dersleri takip ederek, sertifika programını tamamlayıp, aşağıdaki sertifikaya sahip oldum. Ancak yeni başlayanlar için iş biraz daha farklı boyutlara gelmiş artık. Şimdi ayni kurs 26 Konu Başlığında toplam 106 ders olarak veriliyor. Bu işe meraklıysanız ve biraz da tecrübeniz varsa size çok iyi geleceğine emin olabilirsiniz.  Her gün yarım saatinizi ayırsanız yetecektir.

Google'ın derslerine başladıktan sonra ODTÜ'den de bir mail aldım. Bilgeiş.net adresinden uzaktan eğitim programları başladığını öğrendim. Dururmuyum. Hemen incelemeye başladım. Toplam 100 farklı konuda eğitim alabiliyorsunuz.
Vitrin Tasarımından tutun da, Arduino ile Mikrodenetçiler  başlıklarına kadar farklı farklı 100 ayrı sınıf. Benim hangi derslere katıldığımı ve başarı oranımı sorarsanız belirteyim hemen:  Önce 4 konuda derslere başladım. Şimdi ders konum toplam 8 oldu.
Aldığım derslerin başlıcaları Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) 1 - 2, Çevrim İçi Reklamcılık, İşiniz İçin Sosyal Medya, Dijital Promosyon Materyalleri Hazırlama, WordPress Kullanarak Web Sitesi Hazırlama 1 - 2 - 3
Bunlardan 3 ünden şimdiye kadar dersleri takip ederek, ödevlerimi zamanında yaptım ve sınavlarda sağladığım başarıyı finalde de yakalamak istiyorum. Şimdiye kadar 3 farklı kursu tamamlayarak sertifikalarımı aldım.
Tekrar söylüyorum; öğrenmek hiç de zor değil...
    

Yorumlar